Lindsay Hakkında

Dünyamızın potansiyelini artırıyoruz.

Global büyüme benzersiz zorluklarla ve heyecan verici umutlarla geliyor. Lindsay'de, hepimize fayda sağlayan gelişmiş sulama, altyapı ve sektörel teknoloji çözümleri sunarak dünyamızın potansiyelini yeniliyor ve artırıyoruz. Global nüfusun güvenli ve sürdürülebilir şekilde büyümesini sağlıyoruz. Biz her yeni günü, sorunları gerçek fark yaratan fırsatlara dönüştürme şansı olarak görüyoruz.

Biz kimiz

Dünyamızın potansiyelini artırıyoruz.
Lindsay Hakkında

Müşteri önceliğine önem veren çözümlerimizi keşfedin.

Sulama

Ödüllü uzaktan izleme ve kontrolden sektörün önde gelen sulama sistemlerine kadar, tarlada kanıtlanmış çözümlerimiz her üretici veya tarım danışmanının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirilmiştir.

Daha fazla bilgi edin

Altyapı

Lindsay, yol yetkililerine ve müteahhitlerine yollarımızın güvenliğini ve insanların bu yollarda ilerlemelerini iyileştiren esnek ve sürdürülebilir altyapı çözümleri sunmayı hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi edin

Geçmişimizin kökleri yenilikçilikten geliyor.

Bir zamanlar Amerika'nın kırsal Orta Batısında küçük bir operasyon olan Lindsay, sulama ve altyapı konusunda dünya çapında bir güç haline geldi.

1950'ler

1950'ler

1955 yılında kurucumuz Paul Zimmerer, ABD'nin Nebraska eyaletinde zorlu bir tarla arazisi için ilk başarılı sulama hattı ile çiftlik ekipmanı işine başladı. Artık bir Lindsay şirketi olan Snoline™, aynı tarihlerde yol güvenliği ürünleri üretmeye başladı.

1960'lar

1960'lar

Zimmerer'in oğulları tarafından tasarlanan ve inşa edilen ilk Zimmatic orta pivotumuz Nebraska'daki bir çiftlikte faaliyete başladı. Bugün hala çalışmaktadır!

1970'ler

1970'ler

Zimmatic sistemlerine rekabetçi bir avantaj sağlamak için tek mafsallı bağlantı ve tescilli harici toplayıcı bileziğimiz için patentler aldık. Bu özellikler hala pivot ve lateral hareketli sistemlerimizin önde gelen performansına, gücüne ve uzun ömürlü dayanıklılığına katkıda bulunmaktadır.

1980'ler

1980'ler

Devrim niteliğindeki Zimmatic 9500P orta pivotumuzu piyasaya sürdük ve pivotların ilk kez “konuşmasını” sağlayan bilgisayar teknolojisini kullanarak Uzaktan Monitör ve Alarm Kontrol (R-MAC) sistemimizi başlattık. İlk Road Zipper System 1984 yılında piyasaya sürülmüş ve başka bir büyük kilometre taşı olmuştur.

1990'lar

1990'lar

AIMS (Otomatik Sulama Yönetim Sistemi) kontrol panellerinin piyasaya sürülmesi, yetiştiricilerin su, gübre ve kimyasal uygulamaları hassas şekilde programlamasına olanak tanıyarak tarlalara sık sık yapılan seyahatleri ortadan kaldırdı.

2001

2001

Omaha, Nebraska'daki genel merkezimize taşındık ve Perrot hortum makarası sulama sistemlerinin satın alınmasıyla Lindsay Europe'u kurduk.

2002

2002

Lindsay Brazil ve Lindsay South Africa kurularak küresel varlığımız genişletildi.

2006

2006

Yetiştiricilere uzaktan izleme ve kontrol yetenekleri kazandırmak için ödüllü FieldNET® teknolojimizi piyasaya sürdük. Barrier Systems® ve Snoline şirketlerinin satın alınmasıyla altyapı alanında da faaliyete başladık.

2007

2007

Sevk edilen 100.000'inci pivotumuzu kutladık.

2009

2009

Rail Structures & Signals'i satın aldık ve Lindsay’in global varlığını daha iyi desteklemek için Çin fabrikamızı açtık.

2011

2011

Yetiştiricilere gelişmiş, verimli ve sürdürülebilir çözümler sunmaya yardımcı olmak için Yeni Zelanda'daki Precision Irrigation'ı ve IRZ Consulting'i satın aldık.

2015

2015

The Road Zipper System, ürün için bir kilometre taşı olan San Francisco Golden Gate Köprüsüne kuruldu ve Elecsys Corporation satın alındı (böylece Lindsay Endüstriyel Nesnelerin İnternetinde (IIoT) lider konumuna geldi).

2017

2017

FieldNET® Advisor piyasaya sürüldü ve sulama yönetimi teknolojimiz bir üst seviyeye çıktı.

2019

2019

İlk Zimmatic pivotumuzun 50. yıldönümünü kutladık.

En son haberler için basın odamızı ziyaret edin.

Lindsay Unlocks Customized Crop Water Usage Insights for all FieldNET™ Customers

19 Ağu 2020

Lindsay Corporation (NYSE: LNN), a leading global manufacturer and distributor of irrigation and infrastructure equipment and technology, today announced the launch of FieldNET with WaterTrend, a powerful new feature that gives growers critical crop water usage insights to aid in effective and efficient irrigation decision-making.

Read more »

Lindsay Corporation Awarded Highways England Contract

16 Mar 2020

Lindsay Corporation (NYSE: LNN), through its wholly owned subsidiary Lindsay Transportation Solutions, LLC, today announced it has been awarded a contract from Highways England for supply of a Movable Barrier System for use in Kent, United Kingdom.

Read more »

Lindsay Corporation Launches ABSORB-M Crash Cushion System

29 Ağu 2019

Lindsay Corporation (NYSE: LNN), a leading global manufacturer and distributor of irrigation and infrastructure equipment and technology, has announced the launch of its ABSORB-M, a new, non-redirective, water-filled crash cushion system. 

Read more »

Dünyanın her yerinde Lindsay'i bulun.

Dünyanın her yerinde Lindsay'i bulun.

Üretim tesislerimiz ve dünya çapındaki bayi veya distribütör konumlarımızla, global ağımız her yerde fark yaratan sulama, altyapı ve sektörel teknoloji yenilikleri sunmaktan gurur duymaktadır.

Konumlara bakın